Columbus Festiwal Wiatru

Ustka • 12-13 lipca 2019

Loty gwiazd

kielak.jpg

Artur Kielak

Utytułowany pilot akrobacyjny latający samolotem XA 41, wielokrotny medalista MŚ i ME, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pilotów akrobacyjnych na świecie. Zasłynął pokazem na swoim samolocie w duecie z wojskowym samolotem odrzutowym MIG 29. Na codzień pilot samolotów rejsowych.

The Flying Dragons Team

Akrobacyjna grupa motoparalotniowa, laureaci tegorocznych Cumulusów.​​​​​​
​​​​​​
lch.jpgŁukasz Chlebda
lcz.jpgŁukasz Czuba
db.jpgDawid Bugaj
mt.jpgMariusz Tarczoń
bc.jpgBartłomiej Cichoń
km.jpgKrzysztof Matykiewicz
pg.jpgPaweł Gruszka
ls.jpgŁukasz Sarzyński
pt.jpgPaweł Tworzydło

odwiedź stronę grupy

Paweł Kozarzewski

Członek kadry narodowej, kilkukrotny medalista mistrzostw świata i Europy, pilot akrobacyjny. Był pierwszym pilotem, który latał wewnątrz stadionu narodowego w Warszawie.

Pterodactyl

Czeska grupa akrobacyjna, latająca na replikach samolotów z pierwszej wojny światowej. Utytułowani piloci biorący udział w pokazach na terenie całej Europy. 

Airrborn

Angielska grupa akrobacyjna latająca na samolotach z podświetleniem i pirotechniką. Niesamowicie widowiskowe pokazy w wykonaniu Perera Wellsa oraz Chrisa Burketta.

Kadra narodowa PPG

To pokazy akrobacji motoparalotniowej w wykonaniu członków najsilniejszego teamu pilotów na świecie. Polska nieprzerwanie od 2007 roku dominuje na podium światowych zawodów. Jesteśmy jedyną grupą na świecie z tak dużym dorobkiem medalowym. Zdobyliśmy medale narodowe, drużynowe i indywidualne w każdej kategorii i klasie. Mamy mistrzów świata tak w slalomach motoparalotniowych, jak i klasycznych.

Sky Megic S3 WAT

To najlepsza polska grupa akrobacyjna skoczków spadochronowych występująca na arenach całej Europy. Byli naszymi reprezentantami na olimpiadzie lotniczej w Dubaju.

3AT3 Formation Flying Team

To grupa trzech samolotów AT 3, którzy wystąpią w Ustce w szyku wraz z Antonowem AN 2, widowiskowe pokazy lotów synchronicznych z pirotechniką i dymami.

Pokazy wojskowe

Jedną z atrakcji będzie przelot samolotu CASA C 295 będącego na wyposażeniu polskich sił powietrznych. Przelot zostanie zaplanowany w dniu 13 lipca w czasie trwania pokazu jako jedna z największych atrakcji pokazów.

Statyczna wystawa śmigłowca transportowego MI 8

Helikopter Robinson R 44

Helikopter będzie wykonywał loty widokowe, ale również będzie brał udział w pokazach pilotowany przez mistrza świata juniorów Bartka Konczalskiego.

Poprzednie edycje

Tak było w ubiegłych latach:
Organizatorzy: columbus.png ustka.png falco.png
© Columbus Festiwal Wiatru. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk